Velitelství armádního sboru generála Podhajského [1919-1919]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 385 příspěvků vloženo, 1838 editováno a 274 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství armádního sboru generála Podhajského [1919-1919]

Headquarters of the Army Corps of General Podhajsky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství armádního sboru generála Podhajského Headquarters of the Army Corps of General Podhajsky
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství armádního sboru generála Podhajského
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    05.06.1919
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.07.1919
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    05.06.1919-DD.07.1919 Hlavní velitelství československé armády
    05.06.1919-DD.07.1919 General Headquarters of the Czechoslovak Army
    Dislokace:
    Deployed:
    05.06.1919-DD.07.1919 Uherský Brod, ? /

    Velitel:
    Commander:
    05.06.1919-DD.07.1919 Podhajský, Alois (polní podmaršál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    05.06.1919-DD.07.1919 Vitoušek, Josef (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    05.06.1919-10.10.1919 Velitelství dělostřelectva armádního sboru
    14.06.1919-10.10.1919 8. divise
    17.06.1919-10.10.1919 9. divise
    05.06.1919-10.10.1919 Army Corps Artillery Command
    14.06.1919-10.10.1919 8th Division
    17.06.1919-10.10.1919 9th Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    VÚA-VHA Praha, fond Válka na Slovensku 1919
    URL : https://en.valka.cz/topic/view/73368#594739Version : 0
    MOD