Letecká peruť včasné výstrahy 1 [1948-1948]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 385 příspěvků vloženo, 1839 editováno a 274 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká peruť včasné výstrahy 1 [1948-1948]

Air Early Warning Squadron 1 / VPW-1

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká peruť včasné výstrahy 1 Air Early Warning Squadron 1
    Originální název:
    Original Name:
    Air Early Warning Squadron 1
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1948
    Nástupce:
    Successor:
    Hlídková peruť 51 Patrol Squadron 51
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1948-01.04.1948 COMFAIR Quonset
    01.04.1948-01.09.1948 Letecké křídlo floty 14
    01.04.1948-01.04.1948 COMFAIR Quonset
    01.04.1948-01.09.1948 Fleet Air Wing 14
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1948-03.04.1948 North Kingstown, NAS Quonset Point
    03.04.1948-01.08.1948 Imperial Beach, NAAS Ream Field
    01.08.1948-01.09.1948 San Diego, NAAS Miramar

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1948-29.06.1949 McDonald, Harold W. (Commander)
    29.06.1949-16.12.1949 Anderson, F. P. - acting (Commander)
    16.12.1949-01.09.1948 McDonald, Harold W. (Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    02.04.1948-DD.MM.RRRR PB-1W
    DD.06.1949-01.09.1948 Consolidated PB4Y-2 Privateer
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
    URL : https://en.valka.cz/topic/view/210864#594770Version : 0
    MOD