Thiem, Egon

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 386 příspěvků vloženo, 1841 editováno a 274 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Thiem, Egon

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Thiem Thiem
    Jméno:
    Given Name:
    Egon Egon
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Egon Thiem
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    podplukovník (Bundeswehr) Lieutenant Colonel (Bundeswehr)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    05.10.1911 Poznaň /
    05.10.1911 Posen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    16.10.1959 Bielefeld /
    16.10.1959 Bielefeld /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: I./SG 10 commander: I./SG 10
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.das-ritterkreuz.de
    http://ww2.dk/LwOffz%20S-Z%202017.pdf
    URL : https://en.valka.cz/topic/view/210857#594761Version : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Thiem Thiem
    Jméno:
    Given Name:
    Egon Egon
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Egon Thiem
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.09.1942 major (Wehhrmacht)
    DD.MM.RRRR podplukovník (Bundeswehr)
    01.09.1942 Major (Wehhrmacht)
    DD.MM.RRRR Oberstleutnant (Bundeswehr)
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    26.06.1940-15.10.1940 Velitel : 5. (bitevní) letka Instrukční eskadry 2
    15.10.1940-26.05.1941 Velitel : II. (bitevní) skupina Instrukční eskadry 2
    01.12.1943-08.05.1945 Velitel : I. skupina Bitevní eskadry 10
    26.06.1940-15.10.1940 Commander : 5th (Ground Attack) Squadron of the 2nd Instruction Wing
    15.10.1940-26.05.1941 Commander : 2nd (Ground Attack) Group of the 2nd Instruction Wing
    01.12.1943-08.05.1945 Commander : 1st Group of the 10th Ground Attack Wing
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    21.07.1940
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.das-ritterkreuz.de
    http://ww2.dk/LwOffz%20S-Z%202017.pdf
    URL : https://en.valka.cz/topic/view/210857#594762Version : 0
    MOD