Goetze, Manfred

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 385 příspěvků vloženo, 1838 editováno a 274 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Goetze, Manfred

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Goetze Goetze
    Jméno:
    Given Name:
    Manfred Manfred
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Manfred Goetze
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    kapitán Captain
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    05.11.1920 Drážďany /
    05.11.1920 Dresden /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    04.01.1945 Papa /
    04.01.1945 Papa /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 8./SG 10 commander: 8./SG 10
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže
    800 misí, 16 vzdušných vítězství
    recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    800 missions, 16 victories
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.das-ritterkreuz.de
    URL : https://en.valka.cz/topic/view/210849#594749Version : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Goetze Goetze
    Jméno:
    Given Name:
    Manfred Manfred
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Manfred Goetze
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    04.05.1942 poručík
    01.02.1943 nadporučík
    01.01.1945 kapitán
    04.05.1942 Lieutenant
    01.02.1943 First Lieutanant
    01.01.1945 Captain
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    18.10.1943-13.07.1944 Velitel : 8. letka Bitevní eskadry 10
    18.10.1943-13.07.1944 Commander : 8th Squadron of the 10th Ground Attack Wing
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    04.05.1942
    - Čestný pohár za zvláštní úspěchy v letecké válce
    Honor Goblet of Luftwaffe
    Ehrenpokal für besondere Leistung im Luftkrieg
    -


    09.09.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    19.08.1944
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.das-ritterkreuz.de
    www.tracesofwar.com
    http://ww2.dk/LwOffz%20G-K%202017.pdf
    URL : https://en.valka.cz/topic/view/210849#594750Version : 0
    MOD