Protektorátní hranice

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 515 příspěvků vloženo, 2100 editováno a 522 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Protektorátní hranice

  Avatar

  This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button below to see machine translation of this post.

  Dobrý den, zajímá mě jaká byla hranice mezi Protektorátem Čechy a Morava a Velkoněmeckou říší. Sice jsme byly pod ochranou říše, ale dle mého byly jen sudety připojeny k říši. Jak fungovala komunice mezi obyvateli obcí které byly v protektorátu a třeba Znojmem které bylo součástí sudet tudíž součást říše. Bylo možné se navětěvovat volně nebo byl potřeba pas a vízo? Děkuji za odpověď
  URL : https://en.valka.cz/topic/view/205836#584100Version : 0
  Avatar

  This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button below to see machine translation of this post.

  Pas či nějaká extra propustka dozajista potřebná byla, a to ještě za 2. republiky. Zatímco správně se to nějak vyřešilo - většinou přičleněním pod nejbližší okres (tudíž správním místem okresu se stalo jiné město). Potřeba cestování za prací přes hranice byla na mnoha místech - za všechny uvedu třeba Kopřivnici kdy město tuším zůstalo na našem území, ale fabrika (Tatra) se dostala do Německa. Pochopitelně zachování výroby bylo nezbytné. Takových míst bylo dozajista více (Plzeňsko atd.). Z toho vyplývá, že minimálně u části populace (a ne malé) byla potřeba cestování přes hranice i více jak 5x do týdne, tudíž řešení muselo být relativně schůdné. Nicméně normální cestování za hranice Protektorátu asi bylo o něco složitější.
  URL : https://en.valka.cz/topic/view/205836#584101Version : 0