Nacistické brigadýrky

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 515 příspěvků vloženo, 2100 editováno a 522 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nacistické brigadýrky

  Avatar

  This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button below to see machine translation of this post.

  Dobrý den,

  vrtá mi hlavou jak to bylo s tvarem a typy německých brigadýrek, protože jsem jich od doby co jsem se začal zajímat o nacistické Německo viděl mnoho druhů a tvarů. Bohužel nejsem vždy schopen rozlišit, kdy se dívám na mizernou kopii a kdy na originál či přesnou repliku. Mohl by mi někdo stručně a jasně vysvětlit, jaké byly druhy a tvary německých brigadýrek, čím se lišily apod.?

  Za prvé - chápu dobře, že se brigadýrky nacistického Německa liší na dva základní typy, kdy jeden je pevné konstrukce a druhý je měkký tzv. ,,mačkavka"?

  Pokud ano, tak podle čeho se tyto dva typy využívali (kdy pevná a kdy měkká)? Podle hodnosti či podle toho zda byl zrovna voják v bojovém nasazení/na společenské akci?

  A druhý dotaz, jaký je správný tvar té pevné brigadýrky?

  Má být horní část trochu prohnuta i na zadní straně do takové lodičky jako např na tomto obrázku: www.armybazar.eu

  Nebo má být správný tvar brigadýrky takový, že zadní část není prohnutá a horní část čepice pouze od zadu pozvolna stoupá a zvyšuje se, až k části s orlicí (stoupavý tvar)? např.zde - www.armybazar.eu

  Či existovaly oba typy?

  Snad jsem to napsal trochu srozumitelně. V uniformách se vážně příliš nevyznám, ale ocenil bych, kdyby mi do této otázky někdo vnesl jasné světlo.

  Děkuji za případné odpovědi.

  Johny
  URL : https://en.valka.cz/topic/view/183457#535868Version : 0