About this site User Partner sites                    
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Search

Moderators
Functions
Anketa / Poll
Advertisement


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 41.24k / 130.76k
Září / Srpen 1.21m /

Nové příspěvky
Dnes / Včera 1 / 88
Září / Srpen 406 /

Editace příspěvků
Dnes / Včera 4 / 93
Září / Srpen 595 /


[ Who is online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306



RSS

Ambruš, Ján :: A :: Czechoslovakia (CZK)


(generálplukovník v. v. / Colonel-General (Ret.))

Display linkKaraya1 07.01.2011 19:41:43 [ Funkce ]  [ Karaya1
  • Jméno:Karaya1
    [Moderator]
    Hodnost:Stabsfeldwebel
    (Německo - Luftwaffe (WWII))
    Stabsfeldwebel (Německo - Luftwaffe (WWII))
    Avatar:
    Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
    Registered08.12.2007
    Last login:20.09.2014 16:51:51
    Medals:44
    Příspěvek
    vložen:
    07.01.2011 19:41:30
    Czech Republic
]
  Hide CZ Text Show CZ Text Skryj AJ Text Zobraz AJ Text
Příjmení:
Surname:
Ambruš Ambruš
Jméno:
Given Name:
Ján Ján
Jméno v originále:
Original Name:
Ján Ambruš
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálplukovník v. v. Colonel General (Ret.)
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
- -
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
- -
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
19.05.1899 Gorna Mitropola Bulharsko (BGR) / Osmanská říše (1473-1922)
19.05.1899 Gorna Mitropola Bulharsko (BGR) / Osmanská říše (1473-1922)
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
21.01.1994 Chicago USA (USA)
21.01.1994 Chicago USA (USA)
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel 312. československé stíhací perutě Commander of the No. 312 Squadron RAF
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
v meziválečném období reprezentant Československa v leteckých soutěžích
diplomat
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Láník, Jaroslav a kolektiv: Vojenské osobnosti československého odboje 1939-1945. Ministerstvo obrany ČR-AVIS, Praha 2005, ISBN 80-7278-233-9
http://aces.safarikovi.org/biography/cz/cz/ambrus.html
VÚA Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
Display linkagnes 26.05.2013 11:09:47 [ Funkce ]  [ agnes
  • Jméno:agnes
    [Moderator]
    Hodnost:Generał broni
    (Polsko - Letectvo)
    Generał broni (Polsko - Letectvo)
    Avatar:
    Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
    Registered11.01.2006
    Last login:23.09.2014 18:35:34
    Medals:57
    Příspěvek
    vložen:
    22.05.2013 10:18:43
    Czech Republic
]
  Hide CZ Text Show CZ Text Skryj AJ Text Zobraz AJ Text
Příjmení:
Surname:
Ambruš Ambruš
Jméno:
Given Name:
Ján Ján
Jméno v originále:
Original Name:
Ján Ambruš
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR střední škola v Nagy St. Miklos
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR kadetka v Traiskirchenu
DD.MM.RRRR-DD.MM.1919 vojenská škola v Hranicích na Moravě/Olomouci
31.03.1925-01.07.1925 kurs dělostřeleckých pozorovatelů z letounů
04.01.1926-15.07.1926 kurs leteckých pozorovatelů
01.06.1929-15.11.1929 pilotní výcvik
DD.MM.1937-DD.MM.1938 kurs pro velitele vojskových těles a oddílů
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
DD.MM.RRRR-19.09.RRRR
31.03.1925-01.07.1925
04.01.1926-15.07.1926
01.06.1929-15.11.1929
DD.MM.1937-DD.MM.1938
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
21.08.1919 poručík
DD.MM.192? nadporučík
DD.MM.1929 kapitán
DD.MM.193? štábní kapitán
01.07.1935 major
DD.03.1939 podplukovník (Slovenská republika)
07.03.1941 podplukovník
07.03.1945 plukovník
02.04.1946 brigádní generál *
10.12.1991 generálplukovník v. v.
21.08.1919 Lieutenant
DD.MM.192? 1st Lieutenant
DD.MM.1929 Captain
DD.MM.193? Staff Captain
01.07.1935 Major
DD.03.1939 Lieutenant Colonel (Slovak Republic)
07.03.1941 Lieutenant Colonel
07.03.1945 Colonel
02.04.1946 Brigade General*
10.12.1991 Colonel-General (Ret.)
Průběh vojenské služby:
Military Career:
09.09.1940-12.12.1940 Velitel : 312. (československá) peruť RAF


21.08.1919-01.09.1924 Horský dělostřelecký pluk 201
01.09.1924-01.07.1925 Dělostřelecký oddíl 262
01.07.1925-16.07.1926 Letecký pluk 1
16.07.1926-20.10.1927 Letecký pluk 3
05.09.1927-20.10.1927 Letka 81 - zástupce velitele
20.10.1927-28.02.1929 Ministerstvo národní obrany
28.02.1929-15.09.1929 Letecký pluk 1
15.09.1929-31.03.1930 Letecký pluk 6
31.03.1930-30.09.1931 Ministerstvo národní obrany - referent III/1 oddělení
01.10.1931-30.09.1934 Letka 43 - velitel
30.09.1934-15.03.1939 Pokusná letka 1 - velitel
16.03.1939-01.08.1939 Ministerstvo národnej obrany - přednosta leteckého oddělení
15.10.1939-15.04.1940 Československá vojenská správa v Paříži
15.04.1940-16.05.1940 Stíhací výcvikové středisko Chartres
16.05.1940-13.06.1940 Lehká obranná letka Chartres
12.07.1940-17.08.1940 310. peruť
17.08.1940-09.09.1940 6. operačně výcviková jednotka
09.09.1940-12.12.1940 312. peruť - velitel
DD.06.1941-DD.MM.1943 Čs. vojenská mise v Kanadě
06.03.1943-DD.MM.1945 vojenský a letecký přidělenec v Kanadu
28.10.1945-01.11.1946 Velitelství letectva 4. oblasti - velitel
09.09.1940-12.12.1940 Commander : No. 312 (Czechoslovak) Squadron RAF


21.08.1919-01.09.1924 201st Mountain Artillery Regiment
01.09.1924-01.07.1925 262nd Artillery Division
01.07.1925-16.07.1926 1st Air Regiment
16.07.1926-20.10.1927 3rd Air Regiment
05.09.1927-20.10.1927 81st Flight
20.10.1927-28.02.1929 Ministry of National Defence
28.02.1929-15.09.1929 1st Air Regiment
15.09.1929-31.03.1930 6th Air Regiment
31.03.1930-30.09.1931 Ministry of National Defence
01.10.1931-30.09.1934 43rd Flight - Commander
30.09.1934-15.03.1939
16.03.1939-01.08.1939 Ministry of National Defense
15.10.1939-15.04.1940
15.04.1940-16.05.1940 CIC Chartres
16.05.1940-13.06.1940 Patrouille DAT Chartres
12.07.1940-17.08.1940 No. 310 Squadron RAF
17.08.1940-09.09.1940 No. 6 OTU
09.09.1940-12.12.1940 No. 312 Squadron RAF - Commander
DD.06.1941-DD.MM.1943
DD.MM.1943-DD.MM.1945 Military and Air Attache (Canada)
28.10.1945-01.11.1946 Air Command of 4th Area
Vyznamenání:
Awards:
Datum udělení
Date of Issue
Stužka
Ribbon
Název
Name
Poznámka
Note
Rumunské království [1881-1947] / Kingdom of Romania [1881-1947]

DD.MM.1937
Řád rumunské koruny 5. třída
Order of Crown of Romania 5th Class
Ordinul Coroana României de cavaler
-
Československý exil [1940-1945] / Czechoslovak exile [1940-1945]

06.07.1944
Československá vojenská medaile "Za zásluhy" I. stupeň
Czechoslovak Military Medal "For the Merit" 1st Class
Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" I. stupeň
-
Československý exil [1940-1945] / Czechoslovak exile [1940-1945]

DD.MM.1944
Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
The Commemorative Medal of the Czechoslovak Army
Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
se sponou Francie a Velká Británie / with France and Great Britain clasps
Československý exil [1940-1945] / Czechoslovak exile [1940-1945]

DD.MM.1944
Československý válečný kříž 1939
Czechoslovak War Cross 1939
Československý válečný kříž 1939
-
Československý exil [1940-1945] / Czechoslovak exile [1940-1945]

DD.MM.1944
Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
Czechoslovak medal "For Gallantry"
Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
-
Spojené království Velké Británie a Irska [1801-1922] / United Kingdom of Great Britain and Ireland [1801-1867]

21.01.1945
Řád Britského Impéria 4. třída
Order of British Empire OBE
Order of British Empire OBE
-
Česká a Slovenská Federativní Republika [1990-1992] / Czech and Slovak Federal Republic [1990-1992]

08.05.1992
Řád Milana Rastislava Štefánika, 3. třída
Order of Milan Rastislau Stefanik, 3rd Class
Řád Milana Rastislava Štefánika, 3. třída
-
Spojené království Velké Británie a Severního Irska (GBR) / United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (GBR)

DD.MM.RRRR
Hvězda 1939-1945
1939–45 Star
1939–45 Star
se sponou Bitva o Británii / with Battle of Britain Clasp
Spojené království Velké Británie a Severního Irska (GBR) / United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (GBR)

DD.MM.RRRR
Medaile Za obranu
Defence Medal
Defence Medal
-
Spojené království Velké Británie a Severního Irska (GBR) / United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (GBR)

DD.MM.RRRR
Válečná medaile 1939-1945
War Medal 1939-1945
War Medal 1939-1945
-
Poznámka:
Note:
* 24.11.1948 - degradován na vojína, po roce 1989 rehabilitován a vrácena původní hodnost

03.09.1939 - odchod do exilu
21.03.1948 - odchod do exilu

hodnost v RAF - Wing Commander
číslo v RAF - 81 883

01.07.2009-DD.MM.RRRR po generálovi Ambrušovi udelený čestný názov Vrtuľníkového krídla
RAF Rank - Wing Commander
RAF No. - 81 883
Zdroje:
Sources:
Láník, Jaroslav a kolektiv: Vojenské osobnosti československého odboje 1939-1945. Ministerstvo obrany ČR-AVIS, Praha 2005, ISBN 80-7278-233-9
Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectva 1945-1950. Sv. 1. Organizační vývoj a personální výstavba. Cheb, Svět křídel 2006.
Rajlich, Jiří - Sehnal, Jiří: Stíhači nad Kanálem, Naše Vojsko, Praha 1993, ISBN 80-206-0320-4
Rajlich, Jiří: Na nebi hrdého Albionu, 1. část, Ares, Praha 1999, ISBN 80-86158-17-9
Rajlich, Jiří: Na nebi sladké Francie, Svět křídel, Cheb 2008, ISBN 978-80-86808-51-2
http://aces.safarikovi.org/biography/cz/cz/ambrus.html
VÚA Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
Ambruš Ján (1899-1994)Display linkNominatedAdmin : 18.06.2008 18:22:00 [ Funkce ]  [ Jiří Fidler
  • Jméno:Jiří Fidler
    [Moderator]
    Hodnost:Armádní generál
    (ČSR - Branná moc RČS (1930-37))
    Armádní generál (ČSR - Branná moc RČS  (1930-37))
    Avatar: 
    Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
    Registered16.08.2006
    Last login:12.09.2014 19:01:31
    Medals:255
    Příspěvek
    vložen:
    16.10.2006 20:14:31
    Czech Republic
]
Gen. John Ambrus

born.: 19 May 1899 (Gorna Mitropola)
die.: 21 January 1994 (Chicago)


He came from the Slovak expatriate families living in Bulgaria, he studied at the Höhere Militär-Real-Schule in Hranice, after the establishment of the Czechoslovak Republic was eliminated as an artillery officer, he served as platoon commander and later as regimental adjutant of the 203rd Mountain Artillery Regiment troops home in Ruzomberok (from July 1920 at Mountain Artillery Regiment 201, from January 1923 at the 201 Artillery Regiment ). In September 1924 he became commander of an artillery platoon section 262 in Vranov nad Toplou, in March 1925 he was posted to the course monitors air weapons in Cheb, then graduated from the course, and air observer was transferred to the Air Force officers.

In July 1926 he became adjutant commander I. Wing Aviation Regiment 3 General Milan Rastislav Stefanik fliers in Nitra, in October 1927 was transferred to the III. Department [air] Ministry of National Defense in Prague, worked briefly at Headquarters Air Regiment 1 in Kbely since June 1929 and gradually graduated from pilot training and fighter training aircraft in the Military Institute in Prostejov and its branch in Cheb. In November 1929 he became an aide Commander Aviation Regiment 6 in Kbely, then again briefly worked at the III. Division [Air] Ministry of National Defense in Prague, and was sent on placement to the Polish Air Force. Since October 1931 he served as commander of Flights 43 of the state Aviation Regiment 6 in Kbely, also known as a superb pilot and promoter of sport aerobatics group, located in the top ten as the unofficial World Championships in aerobatics at Vincennes in June 1934 and at the XI . Summer Olympic Games in Berlin in July 1936, took fourth place in the fourth. annual international tourist aircraft factory in France in August 1934 and reached the same result in the III. annual international air race over the Egyptian oases. In May 1938 won the world long-distance record for a small two-seater sports aircraft during a flight from Prague - Khartoum without a touchdown. Since September 1934 he served as commander of an experimental squadron in the air and the Military Technical Institute in Letnany He completed his military education by studying in a course for commanders of military divisions and bodies in the spring of 1938, the state of military emergency in the fall of 1938 remained in his squadron commander in Military Technical Institute and aircraft, reached the rank of major Air Force.

After the proclamation of the First Slovak Republic was out of turn promotion to colonel and appointed commander of the Air Force Slovak Air Arms , which he drove during the border conflict with Hungary in March 1939. In August 1939 he resigned and asked for retired because he refused a political party and military interventions in the mechanism. In protest against the participation of Slovakia into the German-Polish war left third September 1939 in exile, over Yugoslavia came here to France and joined the Czechoslovak military units.

From mid-October 1939 he worked at the III. Division [Air] Military Administration, in April 1940 began in Chartres conversion to the French aircraft industry and in June 1940, saw action over France in the Escadrille de legere Defence and Chartres . After the fall of France evacuated on HMS Arry Scheffer to Great Britain, 12 July 1940 was admitted to the Royal Air Force in the rank of Pilot Officer, he worked at the 310th Fighter Squadron at Duxford and the retraining of6th Operational Training Unit at Sutton Bridge was the 9th September 1940 appointed commander of the 312th Fighter Squadron at Duxford, and later in Speke. Under his leadership, the squadron participated in the final phase of the Battle of Britain, by the end of its pilots shot down 1 ½ and 1 damaged enemy aircraft. Despite the excellent organizational skills, however, lost the autumn of 1940 the trust of subordinates, to which also destroyed several of its own aircraft as a result of his command errors (by a swarm of fighters led by Oct. 13, 1940 shot down his own bomber and 15 October 1940 were destroyed two and damaged a fighter swarms of aircraft due to loss of orientation). In addition, age exceeded the limit for operational service in the fighter aircraft and, therefore, was 12 December 1940 the squadron commander recalled. Briefly worked at the Air Force Inspectorate in London in June 1941 he became a member of the Czechoslovak military mission in Montreal, where he participated in the recruitment of volunteers to the Air Force and the promotion of martial achievements, he was bestowed the rank of Wing Commander British. From 6 March 1943 he headed the Office of Air Attache in Ottawa, while he served as a liaison officer in the training of Czechoslovak pilots in Canada.

After returning to his homeland held from 1 October 1945 as commander of the Air Force Military Region 4 in Bratislava, in December 1945 received the rank of brigadier general in May 1946 he became deputy of the National Assembly of the Democratic Party. Since June 1947 he served as commander of Air Corps in Bratislava IV, after the communist coup in February 1948 but was removed from office and subsequently the parliamentary mandate, but the 21st March 1948, he managed to go into exile. Despite the UK moved to the United States, where he worked as an aerospace engineer and joined the expatriate movement in Chicago. After 1989 he was returned to general's rank in December 1991 he was promoted to general. After his death his remains were transferred to the Slovak Republic in Bratislava and buried in celebrating the valley.


Sources:
VÚA Prague, fund qualifying instruments of military personnel
Display linkKaraya1 07.01.2011 19:42:25 [ Funkce ]  [ Radoslav Turik
  • Jméno:Radoslav Turik
    [Moderator]
    Hodnost:Generalfeldmarschall
    (Německo - Heer (WWII))
    Generalfeldmarschall (Německo - Heer (WWII))
    Avatar:
    Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
    Registered30.06.2004
    Last login:23.09.2014 13:56:12
    Medals:192
    Příspěvek
    vložen:
    29.09.2006 11:17:54
    Slovakia
]
Ján Ambruš sa was born in Gorna Mitropolja in Bulgaria, 19. 5.1899. After the absolvovaní Central School have you finished schools on Akadémii Lodovika in Budapest. Vojenskú akadémiu graduated in CZECHOSLOVAKIA. Since 1923 has traded as dôstojník from povolania. from 1929 slúži ako fighter pilot. in 1939 the sa became a veliteľom squadron in Prahe. Ako dôstojník Slovak army I emigrated vroku 1939 cez Juhosláviu in Francúzska, where he joined the sa organizácie Ms. the army. In the years of 1940-41 pôsobil ako veliteľ 312. stíhacej perute RAF. Ako poverenec Ms. the Government did you do in the US between krajanmi recruitment for Ms. the air force. In the years 1943-45 pôsobil etc how Ms. military attaché in Canada after the end of the war pôsobil ako veliteľ air force 4. Army area. After the februári 1948 he emigrated to the USA.

Colonel General Ján Ambruš zomrel 19.1. 1994. in Chicago. The death he lived in starobinci svojej Bohemian Home predmesti Chicago. Vymerali he nízky dôchodok, who had not even pokrytie nákladov residence in starobinci. Zvyšnú doplácal zaňho part of the State of Illinois. Until the death of Ali, vo svojej lived veľkej biede. Mesačne receives 30 dolárov vreckové. Posledné years of life spent alone, because his wife left him just after vojne and children I. In the udržiaval death svojej contacts with poslednými IP svojích rovesníkov, such Jánom Papánkom, the former CZECHOSLOVAKIA of the UNITED NATIONS pri veľvyslancom.Sad over one of our odboja hrdinov.


resources:
Odbojárov Yearbook, year. 1994, p. 116-118
www.army.cz
Display linkagnes 18.07.2008 19:39:30 [ Funkce ]  [ buko1
  • Jméno:buko1
    [Moderator]
    Hodnost:Generál
    (Slovensko - Ozbrojené sily Slovenskej republiky)
    Generál (Slovensko - Ozbrojené sily Slovenskej republiky)
    Avatar:
    Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
    Registered19.07.2005
    Last login:23.09.2014 21:06:15
    Medals:178
    Příspěvek
    vložen:
    30.06.2008 14:22:04
    Czech Republic
]
In honor of John Ambrus-general order was President of the Slovak Republic. 8 dated 16.09.2003 Prešov airbase honorary title bestowed Air Force Base-general John Ambrus , with effect from 1.11.2003. Ceremony honorary title, in the presence of distant relatives and Elizabeth Kuklišovej Miroslav Ambrus held on 31.10.2003.



Source: RPSR č.8/2003, http://www.vrtulnik.cz/cizina/4.lz-presov.htm
Display linkKaraya1 13.07.2009 21:52:46 [ Funkce ]  [ Radim.ch
  • Jméno:Radim.ch
    Hodnost:Generálporučík
    (ČR - Armáda ČR)
    Generálporučík (ČR - Armáda ČR)
    Avatar: 
    Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
    Registered02.03.2008
    Last login:09.09.2014 15:03:53
    Medals:87
    Příspěvek
    vložen:
    12.04.2009 21:08:14
    Czech Republic
]
Display linkPanzer 01.06.2009 16:03:11 [ Funkce ]  [ Radim.ch
  • Jméno:Radim.ch
    Hodnost:Generálporučík
    (ČR - Armáda ČR)
    Generálporučík (ČR - Armáda ČR)
    Avatar: 
    Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
    Registered02.03.2008
    Last login:09.09.2014 15:03:53
    Medals:87
    Příspěvek
    vložen:
    01.06.2009 15:55:05
    Czech Republic
]
Granted award:

Czechoslovakia:

Czechoslovak War Cross 1939 ,
Czechoslovak Medal for Bravery ,
Czechoslovak Medal of Merit 1st level ,
Commemorative Medals MS. Foreign armies are labeled F and UK
Order III.class MR Stefanik (1992)

Great Britain:

OBE (January 21, 1945)
The 1939-1945 Star (Battle of Britain with Claps)
Defence Medal,
War Medal,

Romania:

Corona Roman




Source:
http://aces.safarikovi.org/biography/cz/cz/ambrus.html
ambrus_j.jpg




Související témata / Related topics
Show details


 


[ x ] Nominátor
Article name :
Annotation :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.