About this site User Partner sites                    
::
:: Molina, Arturo Armando
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Search

Moderators
RoBoT, Radoslav Turik, Gebirgsjaeger, Michal Rak, Panzer
Functions
Anketa / Poll
Výsledky hlasování a další informace
Advertisement


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 8.39k / 96.99k
Březen / Únor 1.15m / 771.26k

Nové příspěvky
Dnes / Včera 0 / 22
Březen / Únor 283 / 112

Editace příspěvků
Dnes / Včera 0 / 28
Březen / Únor 383 / 169


[ Who is online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306RSS

Molina, Arturo Armando :: Salvador (SLV) :: America

Display linkKaraya1 29.10.2009 21:52:01 [ Funkce ]  [ wlasto
 • Jméno:wlasto
  [Moderator]
  Hodnost:Feldmarschall
  (Rakousko-Uhersko - k.k. Landwehr / c.k. zeměbrana (1869-1918))
  Feldmarschall (Rakousko-Uhersko - k.k. Landwehr / c.k. zeměbrana (1869-1918))
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered20.03.2009
  Last login:07.03.2015 02:35:19
  [ Online ]
  Medals:133
  Příspěvek
  vložen:
  01.01.1970 00:59:59
  Spain
]
  Hide CZ Text Show CZ Text Skryj AJ Text Zobraz AJ Text
Příjmení:
Surname:
Molina Barraza Molina Barraza
Jméno:
Given Name:
Arturo Armando Arturo Armando
Jméno v originále:
Original Name:
-
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generál general
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
- -
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
- -
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
06.08.1927 San Salvador, El Salvador
06.08.1927 San Salvador, El Salvador
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
XX.XX.- -
XX.XX.- -
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Prezident Salvadoru President of the Salvador
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
- -
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
es.wikipedia.org
www.casapres.gob.sv
Molina, Arturo ArmandoDisplay linkKaraya1 29.10.2009 21:52:05 [ Funkce ]  [ wlasto
 • Jméno:wlasto
  [Moderator]
  Hodnost:Feldmarschall
  (Rakousko-Uhersko - k.k. Landwehr / c.k. zeměbrana (1869-1918))
  Feldmarschall (Rakousko-Uhersko - k.k. Landwehr / c.k. zeměbrana (1869-1918))
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered20.03.2009
  Last login:07.03.2015 02:35:19
  [ Online ]
  Medals:133
  Příspěvek
  vložen:
  12.08.2009 02:16:53
  Spain
]
COL. Arturo Armando Molina Barraza


* 06/08/1927 San Salvador, El Salvador
+


President of El Salvador / 1.7.1972-1.7.1977 /


He started studies at the military school "Capitán General Gerardo Barrios" in 1945 and 1949, successfully completed studies as an infantry lieutenant. Subsequently proceed after the military ranking in the armed forces of El Salvador. 1969, is promoted to colonel.

In 1971 he ended President Fidel Sánchez Hernández appointed as presidential candidate for the post side of the PCN to the elections taking place next year.

Elections are held 20.2.1972, and in elections the opposition formed a grand coalition to enforce its candidate Jose Napoleon Duarte.

The opposition presented a protest against rigged elections and has been lodged for massive falsification of the results of parliamentary committees, but they ignored the protests and declared president Col. Molina.

03/25/1972 group of soldiers under the command of Col.. Benjamin Mejía attempted coup, precisely because of fraud in the elections, but this attempt was suppressed forces loyal president. After this last attempt to change something, the opposition leaders had to go into exile from persecution.

COL. Molina took over the presidency 01/07/1972. At this time, favorable prices of coffee on world markets and to enable him to begin to plan construction of infrastructure projects, they began to build hospitals, schools as well as hydroelectric Cerrón Grande.

In 1976, President Molina proposed agrarian reform, but this was rejected by the local oligarchy and the business community and to refrain from it.

While reforms have taken place slightly, began with the persecution of leftist groups in power. 07/19/1972 ordered the army to occupy University "Universidad de El Salvador" on the ground that serves as a center of leftist groups.

During his government security forces carried out many violent reprisals against the opposition, among others, was the massacre of 30.7.1975, which was shooting students dispersed the demonstration, many of whom were shot or disappeared.

During the last months of his rule sharpens the political crisis in the country. In elections in February 1977 is again accused of manipulating the elections in favor of the PCN candidate, Carlos Humberto Romero, who is a protégé of President Molina. Romero is declared the winner in the elections and future president.

This resulted in a radicalized the left-wing organizations and groups. Left-wing armed group kidnapped Roberto Poma and Foreign Minister Mauricio Borgonovo Pohl. Left-wing paramilitary group murdered in 1977 by priests Rutilio Grande and Alfonso Navarro.

COL. Molina ended his presidential mandate 1.7.1977 and subsequently goes to live abroad, while back in 1992 and Salvadoreu Zie there today.


Source:
es.wikipedia.org
www.casapres.gob.sv
faes.gob.sv
molina1.JPG
Související témata / Related topics
Show details


 


[ x ] Nominátor
Article name :
Annotation :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.