About this site User Partner sites                    
::
:: :: SWE - m/1887
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Search

Moderators
Functions
Anketa / Poll
Advertisement


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 63.22k / 265.55k
Únor / Leden 557.89k /

Nové příspěvky
Dnes / Včera 1 / 35
Únor / Leden 92 /

Editace příspěvků
Dnes / Včera 1 / 42
Únor / Leden 125 /


[ Who is online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306RSS

SWE - m/1887 :: Pistols & Revolvers :: Firearms


(revolver)

Display linkbitaxe 24.01.2011 13:34:32 [ Funkce ]  [ karaco
 • Jméno:karaco
  [Moderator]
  Hodnost:Generál četnictva
  (ČSR - Četnictvo)
  Generál četnictva (ČSR - Četnictvo)
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered27.03.2005
  Last login:22.02.2015 18:49:05
  Medals:56
  Příspěvek
  vložen:
  24.01.2011 11:57:41
  Czech Republic
]
  Hide CZ Text Show CZ Text Skryj AJ Text Zobraz AJ Text
Název:
Name:
Revolver m/1887 Revolver m/1887
Originální název:
Original Name:
Nagantrevolveren m/1887
Kategorie:
Category:
pistole / revolver pistol / revolver
Výrobce:
Producer:
Fabrique d'armes Émile et Léon Nagant, Belgie
Husqvarna Våpenfabrikk, Švédsko
Technické údaje:
Technical Data:
 
Hmotnost nenabité zbraně:
Weight Unloaded:
0,800 kg 1.76 lb
Ráže:
Calibre:
7,5 mm
Náboj:
Cartridge:
7,5×23 mm
Délka:
Length:
237 mm 9,33in
Délka hlavně:
Barrel Length:
114 mm 4,49in
Kapacita zásobníku:
Magazine Capacity:
6
Výkony:
Performance:
 
Rychlost střelby:
Rate of Fire:
- ran/min - rpm
Úsťová rychlost:
Muzzle Velocity:
223 m/s 731.6 ft/s
Poznámka:
Note:
V Norsku byl zaveden jako M1893. -
Zdroje:
Sources:
Archiv autora.
SWE - m/1887Display linkAdmin 11.07.2009 21:29:19 [ Funkce ]  [ bitaxe
 • Jméno:bitaxe
  Hodnost:Kenraali
  (Finsko - Armeija (WWII))
  Kenraali (Finsko - Armeija (WWII))
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered11.03.2004
  Last login:24.02.2015 00:32:17
  Medals:86
  Příspěvek
  vložen:
  11.07.2009 21:29:19
  Czech Republic
]
SWE - m/1887
TTD
Caliber: 7.5mm
Charge: 7.5mm m/87 (filled with black powder), 7.5 mm m/98 (with dust bezdýmým) civil tags 7.5 x 22 mm
Muzzle velocity: 223 m / s (charge m/87)
Magazine Capacity: 6 rounds
Barrel length: 114 mm
Length: 237 mm
Weight: 800 g
In the eighties, the Swedish army was looking for a replacement for its aging system Lefauches revolvers and addressed, among others, the Belgian company Nagant, the competition to adjust their older model revolver 1870 and the Swedish Army revolver was adopted as a service revolver m/1887. The first weapon in 2600 the number of units shipped directly from Belgium, another in the number of 13,732 pieces were delivered by Husqvarna Swedish army between the years 1889 to 1905, another 350 pieces were delivered in a slightly amended version of the Norwegian army. Nagant Company delivered 480 more units modified version of the Navy from 1891 to 1893. Revolver has been replaced by the Browning pistol license until that came into production as m/1907. I then served in the army more and then was handed the militia units and served until 1945, then the weapons were stored and transmitted after the 1950 paramilitary organization "Verkskyddet" which accounted for as they were guarding bridges, factories and so on. The part was handed the rifle association, and this time they were reassigned to the revolver .22 caliber. 4ást Army revolvers were reactivated and used as a gun dog training with blanks, in this capacity is used up in the nineties. In addition to the Army revolvers were also used by police and the Royal Mail. Following the surrender of the revolver as surplus from military stocks sold in the eighties on the civilian market, some of them were given the charge of 7.5 x22 is not a regulated charge for .32 ACP. Belgian production not run just for the Swedish army revolvers were sold to the civilian market and were also allegedly made 9 mm caliber
Types of charges in the Swedish army:
m/87 cartridge with lead shot filled with black powder, the bullet had a paper collar.
m/98 ogival bullet cartridge shell filled with smokeless powder, it is interesting that the performance was the same charge as the older m/87 and for a time even earlier charges were preferred, because the stored charge m/98 sometimes failed.
7.5 mm Nagant charge not used in the army (for civilian use) with lead shot and smokeless powder, "Los ptr m/87" So no blank cartridge shells with black powder (used for training dogs as a starter after the decommissioning of the armed forces) probably up to half of the twentieth century.
practice round wooden projectile (original blank cartridge) with a black powder shot which was dyed red.

Source: http://www.armigeridelpiave.it/SELEZIONI/Nagant.pdf
http://www.skydevaaben.com/allhvamodels/info.xml
http://www.gotavapen.se/gota/artiklar/swedishpistols/swedpist_g.htm
http://www.pmulcahy.com/revolvers/norwegian_revolvers.htm
http://www.amkat.se/75nagant/75nagant.html
own photos to a Belgian weapon (Swedish only differ excavation
nagant 1887 bel.jpg
Související témata / Related topics
Show details


 


[ x ] Nominátor
Article name :
Annotation :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.