About this site User Partner sites                    
::
:: :: WB - pinka Arka Noego ( Arche Noah )
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Search

Moderators
Functions
Anketa / Poll
Advertisement


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 172.40k / 287.63k
Březen / Únor 666.36k / 771.26k

Nové příspěvky
Dnes / Včera 54 / 57
Březen / Únor 185 / 112

Editace příspěvků
Dnes / Včera 37 / 50
Březen / Únor 285 / 169


[ Who is online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306RSS

WB - pinka Arka Noego :: Sailing Ships :: Poland (POL)


(Arche Noah)

Display linkTars 02.07.2008 06:35:25 [ Funkce ]  [ Kwango Mbwana
 • Jméno:Kwango Mbwana
  Hodnost:Chorąży marynarki
  (Polsko - Námořnictvo)
  Chorąży marynarki (Polsko - Námořnictvo)
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered01.03.2004
  Last login:25.10.2013 07:05:23
  Medals:58
  Příspěvek
  vložen:
  01.07.2008 12:04:40
  Czech Republic
]

Title / Name: Arche Noah (Ark Noego)
Type / Type: finch
Keel based / Laid down: 1625
Running water / Launched: n / a
Commissioning Service / Commissioned: 1625
Retirement / End of service: captured by the Swedes in January 1632
Shipyard / Built by: Puck
Total length / Total length (m) n / a
Length on waterline / Length on waterline: 23.7 m (84 ft)
Width / Beam: 6.8 meters (24 feet)
Draught / Draft: n / a
Displacement / Displacement: 180 tons (90 deals)
Number of masts / Number of masts: probably 2
Type of rig / Type of Sails: n / a
Area sail / Sail area: n / a
Speed ​​/ Speed ​​(kts) n / a
The number of gun decks / Number of Gun Decks: 1
Weapon / Armament: 16 works of small caliber, 3 Perier
Gear / Equipment: n / a
Crew / Complement: 35 + 50 soldiers sailors marines
(Sometimes placed 70 soldiers marines)
Notes / Note: Warships Sigismund III. Although Vasa sailed under the Polish flag
but with a German name and often rents crews. In the old
sources because they use the original German names
in contemporary literature, rather then the Polish translation of these names.
Display linkTars 02.07.2008 06:37:28 [ Funkce ]  [ Kwango Mbwana
 • Jméno:Kwango Mbwana
  Hodnost:Chorąży marynarki
  (Polsko - Námořnictvo)
  Chorąży marynarki (Polsko - Námořnictvo)
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered01.03.2004
  Last login:25.10.2013 07:05:23
  Medals:58
  Příspěvek
  vložen:
  01.07.2008 12:09:26
  Czech Republic
]
Brief history of the ship

A small naval vessels operating in the Polish navy during the war with Sweden. Commander of the boat was Magnus Wesman, probably by name home captain from around Gdańsk. On May 17, 1627, together with a galleon Król Dawid Wodnik and participated in the first encounter with the Swedish Navy, when in the vicinity of Hel twice hit the larger Swedish group headed by Pilawy. After a brief exchange of artillery, the two squads split up. The fight was resumed the next day, when Polish boats attacked the convoy of Swedish Łeby comprising 24 ships (including escorts). After a brief gun battle with low casualties on both sides managed to break away and Polish ships sail in Kołobrzeg. During the fight Arce ripped a cannon explosion but probably does not cause much damage. After a few days all the ships in the squadron returned Wisłoujścia, while penetrating through the Swedish blockade Gdansk Bay.

The battle under Oliwa (November 28, 1627) Ark set sail as part of the second squadron, but has not achieved substantial success. After the battle, tried unsuccessfully to prosecute the leaking of Swedish ships. Four days later, together with hart Latający galleons and Pinky and the Panna Wodna Żółty Lew sent on an exploratory voyage to the approach to the Gulf of Gdańsk. During this voyage, the storm broke out, which reduced the Polish squad. Damaged Ark is returned to Gdansk to December 11.

During the spring and summer remain under the protection of the Polish ship in the citadel Wisłoujściu. Swedes have decided to attack the Polish fleet in the country (on the night of 5 to 6 July 1628). Transported under cover of darkness on the banks of Wisla lightweight gun with the barrel of a reinforced leather sleeve. During the night following the battle ships were sunk Żółty Święto Lew and Jerzy. Arc Noego managed to drag the river upstream.

In January 1629 the Polish king gave Zigmund III Vasa their boats available to the Catholic League, fighting against Sweden in the Thirty Years War. Therefore, the Polish navy sailed to Wismar, where he got 8.února 1629th Here, along with other ships Catholic League took part in several skirmishes in the Danish and the Swedish Navy. In January 1632 there was a conquest of Wismar Swedish army and all the boats moored there fell into captivity. Arc Noego Swedes were seized and incorporated into the Swedish navy under the name Vita Hunden. The last mention of ship dates from 1636 when the ship was sold into private hands. Further fate of the ship are unknown.
Display linkZbycho 22.07.2008 10:14:44 [ Funkce ]  [ Kwango Mbwana
 • Jméno:Kwango Mbwana
  Hodnost:Chorąży marynarki
  (Polsko - Námořnictvo)
  Chorąży marynarki (Polsko - Námořnictvo)
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered01.03.2004
  Last login:25.10.2013 07:05:23
  Medals:58
  Příspěvek
  vložen:
  03.07.2008 11:30:56
  Czech Republic
]
Zdroje
GLETE, Jan: List of Swedish warships 1521-1721, study (staženo z http://www2.historia.su.se/personal/jan_glete/ )

pl.wikipedia.org
koti.mbnet.fi / felipe / index.html
Související témata / Related topics
Show details


 


[ x ] Nominátor
Article name :
Annotation :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.