About this site User Partner sites                    
::
:: SSN - HMS Sceptre (S104)
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Search

Moderators
FiBe, Tars, Franta02
Functions
Anketa / Poll
Výsledky hlasování a další informace
Advertisement


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 72.47k / 216.54k
Březen / Únor 216.54k / 771.26k

Nové příspěvky
Dnes / Včera 18 / 80
Březen / Únor 80 / 112

Editace příspěvků
Dnes / Včera 24 / 158
Březen / Únor 158 / 169


[ Who is online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306RSS

SSN - HMS Sceptre (S104) :: United Kingdom (GBR) :: Submarines

Display link [ Funkce ]  [ Pavol Kubran
 • Jméno:Pavol Kubran
  Hodnost:Koncipista
  (Valka.cz - Hodnosti)
  Koncipista (Valka.cz - Hodnosti)
  Avatar: 
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered31.03.2005
  Last login:14.01.2012 23:06:10
  Medals:44
  Příspěvek
  vložen:
  25.03.2006 10:45:36
  Slovakia
]
HMS Sceptre (S104)

Type: nuclear attack submarine (SSN)

Keel laid: 16 February 1974, the Vickers shipyard, Barrow-in-Furness
Running water: 20 November 1976
Inclusion in service: 14 February 1978
Length: 82.9 m
Width: 9.8 m
Height:? m
Draught: 8.5 m
Displacement on the surface of 3 500 t
Displacement below: 4500 (4900) t
Max. speed on level: 20 knots
Max. submerged speed: 30 knots
Impact on the level: unlimited
Impact below: unlimited
Wading depth: approx 300 m
Propulsion: One Rolls Royce PWR1 pressurized water reactor, two steam turbines, diesel-electric auxiliary power unit, a propeller
Endurance at sea? days
Crew: 116 including 13 officers
Armament: 5 x 533 mm torpedo tubes in front
Stocks torpedoes? (Tigerfish and Spearfish torpedoes), the possibility of the release of the Tomahawk missiles and SubHarpoon and mine
Electronic equipment:
pathfinder
active / passive sonar in the bow
passive sonar on the sides
towed passive sonar
sonar to monitor the activities of foreign sonars

The design is based on the Valiant class, thanks to many technical improvements, however, submarines quieter, faster and can sink deeper. Submarine with high incidence of accidents. At the beginning of 80s collided with a Russian submarine. The captain had ordered the reactor bypass the auto-stop. In 1987, equipped with a new reactor core (Core Z). In March 1990, was found to leak fluid from the cooling circuit. In October 1991, at anchor in Faslane, the submarine fire broke out. In August 1995, had to interrupt the passage due to a malfunction of the propulsion system. In 1998, the error was discovered in a reactor. At the end of major technical inspection and repair in dry dock in Rosyth was on the 6th March 2000 scheduled test of the propulsion system. The submarine had to remain on the stand, the dry dock was to be flooded and the propulsion system is running at low power. However, the error became a propulsion system for increased performance and maximum submarine was moved from its imposition of about 9 m. The accident was an error in the reactor and for a time it seemed to dismantle the ship. In December 2003, however, the submarine after stringent tests again placed in service. In February 2005, while on base in Gibraltar, there were problems (first mentioned a disorder of the diesel generator cooling circuit, then only repairs made outside of the submarine). Diplomatic shootout that accompanied these problems meant that Sceptre was the last submarine repaired at Gibraltar. Still in service.
HMS Sceptre.jpg


foto zo stránky Royal Navy

Související témata / Related topics
Show details


 


[ x ] Nominátor
Article name :
Annotation :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.