About this site User Partner sites                    
::
:: :: BB - SMS Preußen (1903)
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Search

Moderators
Functions
Anketa / Poll
Advertisement


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 25.07k / 227.08k
Březen / Únor 893.44k / 771.26k

Nové příspěvky
Dnes / Včera 0 / 57
Březen / Únor 242 / 112

Editace příspěvků
Dnes / Včera 0 / 51
Březen / Únor 336 / 169


[ Who is online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306RSS

BB - SMS Preußen (1903) :: Battleships and Battlecruisers :: Germany (DEU)

Display link [ Funkce ]  [ Pavol Kubran
 • Jméno:Pavol Kubran
  Hodnost:Koncipista
  (Valka.cz - Hodnosti)
  Koncipista (Valka.cz - Hodnosti)
  Avatar: 
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered31.03.2005
  Last login:14.01.2012 23:06:10
  Medals:44
  Příspěvek
  vložen:
  14.07.2005 11:21:40
  Slovakia
]
SMS Preussen

Type of ship: Battleship
Class of ship: Braunschweig
Sister ship SMS Braunschweig, SMS Elsass, Hessen SMS, SMS Lothringen

Keel laid: 1902 in the shipyard AG Vulcan, Stettin
Launched: 30.10.1903
Placed in service: 12/07/1905

Dimensions:
Length of waterline: 126.0 m
overall length: 127.7 m
width: 22.2 m
draft: 7.7, max. 8.1 m

structural displacement: 13 200 t
maximum displacement: 14 394 t

Propulsion: 3 propellers, each driven by one three-cylinder steam
machine
Performance: 16 980 hp
Speed ​​and range: 18.5 knots, 5200 miles at 10 knots

Armour:
deck: 40 mm
side belt: max. 225 mm
Command Tower: max. 225 mm
caliber of the main towers: max. 300 mm

Armament:
4 x 280 mm L/40
14 x 170 mm L/40
18 x 88 mm L/35
4 x 37 mm
6 x 450 mm torpedo tubes (from 1921 only 2 x 400 mm)

Crew: approx 743 men

Compared with previous classes is reinforced by artillery. Have good navigation and maneuverability. Together with followers - Deutschland class - after the outbreak of WWI were deemed obsolete and used in protecting the coast. These ships were among the few battleships which Germany could leave at the end of WWI.
After the outbreak of WWI was the time used in combat operations, then as an auxiliary ship. In 1919 it was rebuilt on the mother ship for the fast attack boats. In 1929 it was sold for scrap in 1931, was scrapped in Wilhelmshaven, up to 65 meter section of the fuselage, which was used in experiments with torpedoes and mines. This section of the hull was sunk in the bombing of the port in April 1945 and scrapped in 1954.
S.M.S._Preussen.jpg


Foto z www.kaiserliche-marine.de

Související témata / Related topics
Show details


 


[ x ] Nominátor
Article name :
Annotation :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.