About this site User Partner sites                    
::
:: :: Rolfe, Lilian Vera
Nezapomeneme !
8.7.2014 †††††
Search

Moderators
Functions
Anketa / Poll
Advertisement


Statistika aktivit

Zobrazené stránky
Dnes / Včera 92.44k / 287.63k
Březen / Únor 666.36k / 771.26k

Nové příspěvky
Dnes / Včera 29 / 57
Březen / Únor 185 / 112

Editace příspěvků
Dnes / Včera 13 / 50
Březen / Únor 285 / 169


[ Who is online ]

Najděte nás na Google+

ISSN : 1803-4306RSS

Rolfe, Lilian Vera :: R :: United Kingdom (GBR)

Display link [ Funkce ]  [ Vladimír Šilhán
 • Jméno:Vladimír Šilhán
  Hodnost:Капитан 1-го ранга
  (SSSR - Námořnictvo)
  Капитан 1-го ранга (SSSR - Námořnictvo)
  Avatar:
  Kontakt:[ Profile ] [ PM ]  
  Registered17.11.2004
  Last login:28.04.2007 21:48:00
  Medals:56
  Příspěvek
  vložen:
  15.02.2005 16:48:39
  Czech Republic
]
Lilian Vera Rolfe - members of the RAF, the SOE and French Resistance

(1914-1945)


Born on 26 April 1914 in Paris as one of the twins. Her father was an Englishman who worked in Paris as an accountant for a British company. Although Lillian grew up in Paris and often visited his grandparents near London. When she was sixteen, she sent her father's company in Brazil and so the family moved again. In Brazil, Lilian finished school and began working at the British Embassy in Rio de Janeiro.

At the beginning of the war, traveled to London, where in 1943 he joined the Air Force Auxiliary Corps - WAAF . For a perfect French was assigned to Special Operations Command - the SOE which were trained as a spy-radiotelegrafistka. 5th April 1944 Lilian Rolfe was planted in France, near Orleans, where he operated the Maquis resistance group. It followed with links to London and transmit important information to prepare the Allied invasion in France. Along with members of the local resistance fighters participated in many sabotage actions against the occupying forces and arms helped defuse the German city of Olivet in the south of Orleans.

After the invasion of Normandy, the Allies intensified by the Gestapo and the hunt for the resistance group commander fell, which was also a member of Lillian. She nevertheless continued their dangerous work until 31 July 1944, when the Gestapo came for her to Nargis. She was imprisoned in Fresnes - Paris Gestapo's examination and subjected to interrogation and torture. Revealed nothing about his mission, nor the other members of the resistance group in August 1944 was sent to a concentration camp Ravensbrück . 5th February 1945 was executed along with Denise Bloch, Cecily temper and Violetta Szabo .

In the English city of Surrey is now a memorial. The French government posthumously awarded her the Croix de Guerre and in Montargis, where he fought during the war, bears the name of the street. In the city of memorials VALENÇAY SOE heroines who gave their lives for freedom in France is the name of the Roll of Honour.
lilian_rolfe.jpg
maquistka.jpg
lilian_rolfe-waaf.jpg
Související témata / Related topics
Show details


 


[ x ] Nominátor
Article name :
Annotation :
[ x ] Linkator
[ x ]
Stav odesílání příspěvku vč. příloh :
0%
[ x ] Mapa / Map
[ x ]

Step 1 - Translation

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag.

Pro přepnutí jazyka ovládání tohoto webu prosím najeďte myší na položku UZIVATEL / USER a zvolte bud českou nebo anglickou vlajku.

Step 2 - Navigation

-

Pomocí menu O WEBU se můžete podívat na přehled nových příspěvků, témat a příloh vložených za určité období (přednastaveno za aktuální den, ale lze nastavit libovolně)
Najdete zde také seznam všech uživatelů, moderátorů, odkaz na pravidla fóra a FAQ - často kladené dotazy.

Step 3 - Navigation

-

Zde uvidíte vždy odkaz na sekci, ve které se nacházíte, včetně všech nadřízených sekcí. Po najetí myši na nadřízené sekce se zobrazí nabídka pro přechod do jiné sekce na stejné úrovni.

Step 4 - Social Networking

-

Pomocí tlačítek Google+ a Facebook Like pomůžete docenit tyto stránky a nasdílet je svým kontaktům v těchto sociálních sítích. Tlačítka se vždy vztahují ke konkrétní stránce, tématu či článku, na kterých se právě nacházíte. Čím častěji a na vícero stránkách tedy sdílíte, tím lépe !

Step 5 - Social Networking

-

Zde se můžete přihlásit ke stránce valka.cz na sociální síti Facebook. Na této stránce najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech novinek na stránkách valka.cz, nových témat, článků i obrázků ve fotogalerii. Sdílením na sociálních sitích podpoříte tento web a naše úsilí při jeho tvorbě.

Step 6 - Search

-

Pokud se nemůžete zorientovat v naší struktuře nebo hledáte specifický termín, zkuste to přes náš vyhledávač. Vyhledává napříč tématy na fóru i články, takže zde najdete vše, co lze na valka.cz najít.

Step 7 - Donation

-

Tento web je nevýdělečným projektem dobrovolníků, a jako takový potřebuje finanční pomoc. Pokud jste zde našli zajímavé informace nebo chcete podpořit naší práci, prosím darujte libovolnou finanční částku na provoz serveru, jeho vybavení a software, výzkum a nákup dalších knih a podkladů pro naší práci.

Step 8 - Functions

-

V této oblasti najdete funkce, které odpovídají možnostem na dané stránce. Umožní vám příhlasit nebo odhlásit se ze sledování dané sekce či tématu, umožní založit nové téma apod.

Step 9 - Functions

-

Kliknutím na tuto iconku si zobrazíte odkaz na konkrétní příspěvek, pokud jej třeba chcete sdílet dál.

Step 10 - Functions

-

Zelená iconka indikuje, že příspěvek byl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o diskusní (nemoderovaný) příspěvek.
Červená iconka indikuje, že příspěvek zatím nebyl shlédnut moderátorem, nebo se jedná o příspěvky staršího data, kdy tato povinnost neplatila.

Step 10 - Functions

-

Funkce, které se váží k danému příspěvku. Jako nepřihlášený uživatel nemůžete dělat skoro nic, po přihlášení například odpovídat na příspěvek, citovat, upravovat svůj starší příspěvek apod.

Step 11 - Functions

-

Najetím myši na jméno autora si zobrazíte informace o autorovi, datum vložení tohoto příspěvku a další zajímavé informace.

Step 12 - Functions

-

Pole pro vkládání odpovědí k tématu. Menu VYHLEDAT a FORMATOVANI nabízí možnosti jak formátovat text (pro náhled před odesláním použijte tlačítko NAHLED, pro zvýraznění řídících značek "tagů" a rychlejší orientaci v textu tlačítko ZVYRAZNIT BBCODE TAGY). Pokud má daná sekce šablonu (předdefinovou šablonu pro unifikované vkládání dat, v podstatě "formulář"), pak se zobrazuje ještě třetí menu SABLONA.

Step 12 - Functions

-

Kliknutím zde si zobrazíte pole pro vkládání až 5 příloh k příspěvku, například obrázků apod. Pokud se jedná o obecná témata, vyplňuje se jen soubor přílohy a popis, pokud se jedná o obrněná vozidla a letadla, vyplňuje se i řada dalších informací k dané příloze, pro snažší vyhledávání a provázání informací.

Step 13 - Chat

-

Spodní lišta nabízí zejména možnost přímo se bavit s lidmi, kteří jsou právě také online na forum.valka.cz ! Můžete vyřídit rychlý dotaz, domluvit se na spolupráci nebo se pozdravit s přáteli ...

Translation tip

Although this website is mainly in Czech and Slovak language, you can simply translate the content using this GOOGLE TRANSLATE dropdown ... just pick your language and see the page translated.

Translation tip 2

To switch the language of the controls on this web, please mouse over the UZIVATEL / USER menu and pick czech or english flag. The whole user interface will be translated to choosen language and allows you to register and/or sign in. Once you sign in, your language preference is saved and site will be in the same language always, when you come back and log in.