Mnichov

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Mnichov

München / Munich

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Mnichov München
    Originální název:
    Original Name:
    München
    Další názvy:
    Other Names:
    Munich
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Mnichov München
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°07'59.90"N 11°33'59.94"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Altstadt-LehelLudwigsvorstadt-Isarvorstadt, Maxvorstadt, Schwabing-West, Au-Haidha, Sendling, Sendling-Westpark, Schwanthalerhöhe, Neuhausen-Nymphenburg, München-Moosach, Milbertshofen-Am Hart, Schwabing-Freimann, Bogenhausen, Berg am Laim, Trudering-RiemRamersdorf-Perlach, Obergiesing, Untergiesing-Harlaching, Thalkirchen-Obersendling-Forstenried-Fürstenried-Solln, Hadern, Pasing-Obermenzing, Aubing-Lochhausen-Langwied, Allach-Untermenzing,Feldmoching-Hasenbergl, Laim
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1158
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1947 31.12.1991 Letecká základna Neubiberg
    Flugplatz Neubiberg
    DD.MM.RRRR 30.06.1957 Letecká zákaldna Mnichov
    Munich Air Base
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Maximilianeum
    Radnica
    Muzea:
    Museums:
    Nemecké múzeum
    Štátne múzeum etnológie
    German Museum
    State Museum of Ethnology
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    29.03.0893   Stah, Erich
    11.07.1662   -, Maxmilián II. Emanuel
      26.02.1726 -, Maxmilián II. Emanuel
      21.02.1824 de Beauharnais, Evžen
    09.02.1846   von Wittelsbach, Leopold Maximilian Joseph Maria Arnulf
    16.10.1868   von Epp, Franz Xaver
    18.05.1869   von Wittelsbach, Rupprecht
    11.07.1869   - Loeffelholz von Colberg, Georg
    17.09.1871   - Zürn, Maximilian
    14.02.1875   - von Riedel, Hans
    13.04.1877   - Prügel, Karl
    20.01.1878   Geis, Hermann
    09.04.1878   - von Leistner, Karl
    20.11.1878   von Hirschberg, Anton
    11.07.1879   von Pechmann, Albrecht
    06.01.1880   Dihm, Friedrich
    13.09.1880   Wülfing von Ditten, Paul
    11.12.1880   - Schindler, Max Josef
    09.01.1881   Vara, Felix
    29.04.1881   Vogl, Oskar
    03.11.1881   - Döhla, Heinrich
    18.12.1882   - van Ginkel, Oskar
    02.02.1883   von Perfall, Gustav
    01.04.1883   Jacob, Alfred
    26.01.1884   Wagner, August
    06.06.1884   von Lutz, Ernst
    11.09.1884   Hartmann, Otto
    15.08.1885   - Müller, Heinrich
    01.01.1886   - Wening, Ernst
    09.04.1886   Koch-Erpach, Rudolf
    17.07.1887   Gunzelmann, Emil
    16.07.1888   Landgraf, Franz
    09.08.1888   von Schleich, Eduard
    14.08.1888   von Ow auf Wachendorf, Hartmann
    19.08.1888   - Prager, Karl
    10.09.1888   Löweneck, Ludwig
    20.03.1889   Oberhäußer, Eugen
    26.05.1889   Fürst, Friedrich
    08.06.1889   Steinbauer, Gerhard
    16.06.1889   - von Mauchenheim-Bechtolsheim, Gustav
    13.07.1889   Sintzenich, Rudolf
    02.09.1889   Kübler, Ludwig
    05.03.1890   Bergen, Hans
    15.03.1890   - Lenz, Alfred
    17.03.1890   Voelk, Wilhelm
    21.03.1890   Winkler, Max
    22.04.1890   Wenninger, Rudolf
    17.08.1890   Ratcliffe, Alexander
    04.03.1891   Jais, Maximilian
    10.05.1891   Dostler, Anton
    16.05.1891   - Hübner, Kurt
    16.08.1891   Meise, Wilhelm
    10.09.1891   - Burger, Rudolf
    27.10.1891   Zorn, Hans Wilhelm Karl
    24.11.1891   Amann, Max
    28.11.1891   Metz, Eduard
    10.02.1892   Blumentritt, Günther
    15.03.1892   Slevogt, Kurt
    29.03.1892   Trauch, Rudolf
    27.04.1892   Öller, Hans
    28.05.1892   - Hörmann, Maximilian
    14.01.1893   - Riesch, Eduard
    15.04.1893   von Pohl, Maximilian
    30.07.1893   - Schuster-Woldan, Kurt
    21.04.1894   - Stingl, Karl
    18.12.1894   Prinner, Josef
    29.01.1895   Kleinschroth, Heinrich
    24.02.1895   - Hieber, Edgar
    19.05.1895   von Grabenhofen, Walter
    20.07.1895   Wittmann, August
    28.10.1895   Sixt, Friedrich
    04.12.1895   Rodt, Eberhard
    02.01.1896   Ibel, Max-Josef
    06.04.1896   Kübler, Josef
    18.01.1897   Winter, August
    11.03.1897   Raithel, Johann
    20.10.1897   Mössel, Wilhelm
    10.01.1898   Rasp, Siegfried
    20.08.1898   Schaub, Julius
    28.09.1898   Kreppel, Hans
    05.10.1898   - von Kiliani, Emmanuel
    17.10.1898   Haas, Franz
    17.11.1898   - Fortenbacher, Willy
    29.12.1898   König, Alfons
    18.02.1899   Lörner, Georg Nikolaus
    31.03.1899   Ochsner, Wilhelm
    11.09.1899   Bouhler, Philipp
    17.04.1900   - von Harnier von Regendorf, Wilhelm
    28.04.1900   Müller, Heinrich
    21.08.1900   Langhäuser, Rudolf
    07.10.1900   Himmler, Heinrich
    08.08.1901   Zorn, Eduard
    02.02.1902   Müller, Thomas
    18.11.1902   - Macher, Robert
    05.03.1903   Salminger, Josef
    09.04.1903   von Xylander, Wolf Dietrich
    22.10.1903   Schury, Otto
    10.03.1904   Heindl, Josef
    08.01.1905   Kohlroser, Martin
    15.02.1905   von Hohenhausen und Hochhaus, Oskar
    03.04.1905   Schönborn-Wiesentheid, Clemens
    30.08.1905   - Staedke, Helmut
    03.02.1906   Christ, Thorsten
    30.03.1907   von der Heydte, Friedrich August
    01.08.1907   Ameiser, Anton
    10.01.1908   Kriebel, Rainer
    09.09.1908   - Scanzoni von Lichtenfels, Friedrich-Karl
    21.10.1909   von Gravenreuth, Sigmund-Ulrich
    04.12.1909   Baier, Joseph
    15.11.1910   Spindler, Ludwig
    27.05.1911   Knöchlein, Fritz
    21.12.1911   Schönberger, Georg
    09.07.1912   - Gilardone, Hans
    09.05.1913   Stückler, Albert
    06.03.1915   Guggenberger, Friedrich
    25.03.1916   - Baader, Heinz
    19.05.1916   Zettler, Rudolf
    19.02.1917   Schultz, Fritz-Rudolf
    14.04.1917   Sattler, Georg
    23.08.1917   Meckel, Helmut
    11.03.1918   von Hammerstein-Equord, Adolf-Wilhelm
    17.03.1918   Vogt, Fritz
    30.05.1918   Kuffner, Andreas
    08.12.1918   Brunner, Eduard
    01.05.1919   Schroedter, Erich
    13.07.1919   Braeucker, Friedrich
    17.01.1920   Karch, Fritz
    28.06.1920   Sieder, Heinz
    25.12.1920   Broennle, Herbert
      28.09.1930 von Wittelsbach, Leopold Maximilian Joseph Maria Arnulf
      25.11.1938 von Lossow, Otto Hermann
      31.01.1942 Hofmann, Johann Georg
      18.06.1942 Hühnlein, Adolf
      04.07.1942 - Friedrichs, Walter
      28.12.1942 von Danner, Jakob
      05.02.1943 - von und zu der Tann-Rathsamhausen, Eberhard
      04.07.1943 - Zürn, Maximilian
      03.12.1943 - Pürckhauer, Hermann
      26.02.1944 Lutz, Oswald
      18.11.1944 von Krziwanek, Johann
      27.12.1944 von Möhl, Arnold
      DD.MM.1944 - Möslinger, Karl-August
      17.03.1945 Naegelsbach, Georg
      17.12.1945 - von Dittelberger, Martin
      21.12.1945 Stein, Erich
      18.02.1946 - von Xylander, Rudolf
      12.06.1946 - Merk, Ernst
      DD.MM.1946 Steinbauer, Gerhard
      31.12.1946 von Epp, Franz Xaver
      14.02.1948 Bauer, Paul
      10.04.1948 Kriegbaum, Oskar
      13.10.1948 Krug, Michael
      16.10.1948 Kreß von Kressenstein, Friedrich
      06.12.1948 Müller, Ernst
      24.12.1948 Sintzenich, Rudolf
      07.03.1950 Fichtner, Sebastian
      22.04.1950 Rüdel, Günther
      24.01.1951 Meindl, Eugen
      26.11.1951 Weissmann, Eugen
      08.06.1952 - von Leistner, Karl
      05.09.1952 Roesch, Rudolf
      10.03.1953 von Hauenschild, Bruno
      02.04.1953 Sperrle, Hugo
      27.08.1953 - Hopff, Hermann
      05.09.1953 Darré, Ricardo Walther Oscar
      20.09.1953 - Hübner, Kurt
      03.04.1954 - Peltz, Joachim
      03.07.1954 Handloser, Siegfried Adolf
      12.07.1954 - Schönhärl, Hans
      19.06.1955 - Kasper, Jakob
      24.07.1955 Watson, Frank Bingley
      16.10.1955 - von Klinckowstroem, Joachim
      23.10.1955 - Jolas, Wilhelm
      DD.MM.1955 - Prügel, Karl
      04.03.1956 Kriegelsteiner, Reinhard
      17.04.1956 Fangohr, Friedrich
      24.04.1956 - von Waldenfels, Wilhelm
      08.11.1956 Schittnig, Hans
      10.11.1956 Knieß, Baptist
      28.11.1956 von Schacky auf Schönfeld, Siegmund
      26.12.1956 Grieshammer, Fritz
      DD.MM.1956 - Weikart, Karl
      DD.MM.1956 - von Riedel, Hans
      15.01.1957 Herwarth von Bittenfeld, Eberhard
      31.03.1957 Amann, Max
      02.11.1957 - Drobnig, Walter
      14.11.1957 Kohlroser, Martin
      08.12.1957 von Hörauf, Franz
      24.12.1957 - Heyl, Friedrich
      26.01.1958 Schröder, Oskar
      27.01.1958 von Preußen, Oskar
      13.02.1958 - Ziegenrücker, Friedrich
      28.03.1958 von Botzheim, Erich
      19.10.1958 Kühlenthal, Erich
      06.12.1958 - Bisle, Artur
      DD.MM.1958 Wolf, Albert
      24.06.1959 Taubert, Richard
      15.10.1959 Bandera, Stepan Andrijovič
      11.12.1959 - Curtze, Heinrich
      20.12.1959 von Lenz, Hermann
      03.02.1960 Cantzler, Oskar
      13.04.1961 - Ertel, Theodor
      17.05.1961 - Steinkopf-Hartig, Ernst
      14.07.1961 Cuno, Kurt
      22.08.1961 von Mann Edler von Tiechler, Hermann
      27.12.1961 Förtsch, Hermann
      DD.MM.1962 - Wenk, Richard
      15.01.1963 - Schindler, Max Josef
      30.03.1963 Stapf, Otto
      24.08.1963 Fütterer, Kuno Heribert
      13.11.1963 Jacob, Alfred
      16.11.1963 Krampf, Heinrich
      23.11.1963 Hirth, Waldemar
      18.03.1964 Karl, Franz
      08.04.1964 Engelbrecht, Erwin
      10.06.1964 Konrad, Rudolf
      23.09.1964 - Schwartz, Wilhelm
      26.12.1964 Amelung, Heinz-Günter
      DD.MM.1964 Maderholz, Karl
      DD.MM.1964 Müller, Hans
      DD.MM.1964 - Sehmsdorf, Hans
      21.09.1965 Kaliebe, Johannes
      25.11.1965 von Lutz, Ernst
      21.12.1965 Kleinschroth, Heinrich
      10.02.1966 Schilffarth, Ludwig
      18.02.1966 - Baader, Heinz
      12.05.1966 Steiner, Felix Martin Julius
      01.07.1966 Prinner, Josef
      15.12.1966 - Müller-Andriesen, Johannes
      17.01.1967 von Liebenstein, Gustav
      13.04.1967 Christ, Thorsten
      12.10.1967 Blumentritt, Günther
      15.11.1967 von Gersdorff, Gero
      27.12.1967 Schaub, Julius
      DD.MM.1967 - Zeiß, Walter
      DD.MM.1967 von Stein, Johann
      06.07.1968 Oehler, Walther
      0?.08.1968 Toussaint, Rudolf
      06.09.1968 von Geitner, Kurt
      23.10.1968 Furbach, Heinz
      29.10.1968 - Böhme, Hermann
      11.07.1969 Kettner, Herbert
      05.08.1969 - von Keiser, Erich
      08.09.1969 Leeb, Emil
      30.12.1969 Menzel, Kurt
      30.12.1969 Menzel, Kurt
      26.02.1970 von Hohenhausen und Hochhaus, Oskar
      03.06.1970 Schacht, Horace Greeley Hjalmar
      05.06.1970 Bogatsch, Rudolf
      25.08.1970 Casper, Karl
      14.10.1970 von Usedom, Horst
      DD.MM.1970 - Riemhofer, Gottfried
      25.08.1971 von Hellermann, Vollrath
      17.01.1972 Schmidt, August
      22.01.1972 Unrein, Martin
      15.02.1972 Schmitt, Artur
      02.03.1972 - Kohl, Otto
      08.03.1972 von Bach-Zelewski, Erich Julius Eberhard
      26.06.1972 Schubert, Wilhelm
      20.10.1972 Ziervogel, Max
      27.10.1972 Drechsler, Julius
      30.10.1972 Muggenthaler, Hermann
      24.11.1972 Rothe-Roth, Richard
      24.01.1973 Adam, Kurt
      24.01.1973 Maaß, Bruno
      06.06.1973 Klatt, Paul
      31.12.1973 - Kübler, Christian
      15.03.1974 Ďurčanský, Ferdinand
      13.07.1974 - Koelitz, Hans
      DD.MM.1974 - Müller, Heinrich
      20.04.1975 Jordan, Hans
      02.07.1975 Martin, Benno
      24.08.1975 Jank, Karl
      13.12.1975 Seidensticker, August
      06.01.1976 Schaller-Kalide, Hubert
      02.02.1976 Ameiser, Anton
      25.06.1976 - von Stülpnagel, Siegfried
      27.06.1976 von Witzleben, Hermann
      04.08.1976 Sixt, Friedrich
      06.08.1976 Junck, Werner
      29.10.1976 Olbrich, Herbert
      09.12.1976 Engel, Gerhard Michael
      27.03.1977 Wunderlich, Friedrich
      29.03.1977 Wittmann, August
      13.05.1977 Dessloch, Otto
      01.06.1977 Vorwald, Wolfgang
      24.01.1978 Dahme, Josef
      16.07.1978 Holle, Alexander
      15.09.1978 Wolz, Alwin
      30.09.1978 - Haseloff, Kurt
      03.12.1978 Berthold, Friedrich
      16.02.1979 Winter, August
      22.03.1979 - Meyer, Hans
      08.06.1979 Gehlen, Reinhard
      31.08.1979 Stenglein, Hans
      14.12.1979 Rodt, Eberhard
      27.01.1980 von Gersdorff, Rudolph-Christoph
      04.07.1980 Dethleffsen, Erich
      27.07.1980 - Lisso, Hans
      05.10.1980 Steets, Hans
      24.05.1981 Keiper, Ludwig
      15.06.1981 Reichelt, Paul
      09.07.1982 Breith, Friedrich
      21.10.1982 Kortüm, Joachim
      18.12.1982 Hahn, Hans
      20.10.1983 - Bürcker, Ulrich
      20.10.1983 Bürker, Ulrich
      07.02.1984 Harteneck, Gustav
      25.12.1984 - Beißwänger, Walter
      24.01.1985 von Heigl, Hubertus-Maria
      17.05.1985 Dollmann, Eugen
      09.10.1985 - Remold, Josef
      25.01.1986 Kammhuber, Josef
      15.06.1986 Streib, Werner
      29.10.1988 Olejnik, Robert
      19.02.1989 Schwabedissen, Walter
      03.04.1989 Volckamer von Kirchensittenbach, Friedrich Jobst
      04.09.1989 von Schoenebeck, Carl-August
      09.01.1990 Bauer, Paul Friedrich Peter
      11.09.1990 - Zander, Helmut
      27.03.1991 von Beust, Hans-Henning
      21.05.1991 Ritter, Hans
      10.08.1991 von Canstein, Ulrich
      11.09.1991 Pollmann, Ottmar
      25.12.1991 Harster, Wilhelm
      14.01.1992 Bramesfeld, Heinrich
      05.06.1992 Reuss, Franz
      20.08.1992 Grabmann, Walter
      17.04.1995 Wünsche, Max
      04.02.1996 Ruoff, Joachim
      03.12.1999 Afheldt, Eckart
      10.08.2001 Peltz, Dietrich
      25.04.2002 Jähde, Willy
      11.02.2003 Schöck, Fritz
      25.02.2004 von Rettberg, Ralph
      13.05.2006 Brunner, Eduard
      26.12.2006 Eisl, Alois
      20.04.2010 von Hammerstein-Equord, Adolf-Wilhelm
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1919 DD.MM.1921 Skupinové velitelství říšské branné moci 4
    4th Imperial Armed Forces Group Command
    01.04.1934 12.10.1937 Letecký okruh V
    V Air District
    01.04.1934 12.10.1937 Letecký okruh V
    V Air District
    01.10.1934 15.10.1935 Artillerieführer VII
    Artillerieführer VII
    01.04.1935 12.10.1937 Vyšší letecké velitelství V
    5th Higher Air Command
    01.04.1935 12.10.1937 Vyšší letecké velitelství V
    5th Higher Air Command
    01.10.1935 12.10.1937 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu V
    Higher Anti-Aircraft Artillery Command in 5th Air District
    15.10.1935 DD.MM.RRRR 7. pěší divize
    7th Infantry Division
    16.10.1935 08.05.1945 Vojenský okruh VII
    7th Military District
    01.04.1936 12.10.1937 Letecká župa 14
    14th Air Region
    12.10.1937 04.02.1938 Letecká župa XIV
    14th Air Region
    12.10.1937 04.02.1938 Letecký okruh 5
    5th Air District
    12.10.1937 04.02.1938 Letecký okruh 5
    5th Air District
    12.10.1937 01.08.1938 Vyšší letecké velitelství 5
    5th Higher Air Command
    12.10.1937 01.08.1938 Vyšší letecké velitelství 5
    5th Higher Air Command
    12.10.1937 30.06.1938 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva 5
    5th Higher Anti-Aircraft Artillery Command
    04.02.1938 01.11.1944 Letecká župa VII
    7th Air Region
    04.02.1938 01.02.1939 Skupinové velitelství letectva 3
    3rd Air Force Group Command
    01.08.1938 01.11.1938 4. letecká divize
    4th Air Division
    01.11.1938 01.02.1939 31. letecká divize
    31st Air Division
    01.02.1939 DD.08.1939 Letecká armáda 3
    3rd Air Fleet
    26.08.1939 DD.MM.RRRR Dělostřelecké velitelství 27
    27th Artillery Command
    26.08.1939 DD.MM.RRRR Dělostřelecké velitelství 7
    7th Artillery Command
    01.04.1940 14.06.1940 4. letka Bombardovací eskadry 51
    4th Squadron of the 51st Bomber Wing
    01.04.1940 14.06.1940 5. letka Bombardovací eskadry 51
    5th Squadron of the 51st Bomber Wing
    01.04.1940 14.06.1940 6. letka Bombardovací eskadry 51
    6th Squadron of the 51st Bomber Wing
    01.04.1940 14.06.1940 II. skupina Bombardovací eskadry 51
    2nd Group of the 51st Bomber Wing
    01.04.1940 14.06.1940 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 51
    Staff of the 2nd Group of 51st Bomber Wing
    DD.12.1941 DD.01.1942 2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
    2nd Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
    11.10.1942 24.10.1942 Stíhací eskadra 77
    77th Fighter Wing
    19.10.1942 24.10.1942 III. skupina Stíhací eskadry 77
    3rd Group of the 77th Fighter Wing
    04.11.1942 DD.MM.RRRR 3. letka Stíhací eskadry 1
    3rd Squadron of the 1st Fighter Wing
    07.11.1942 05.12.1942 II. skupina Stíhací eskadry 77
    2nd Group of the 77th Fighter Wing
    13.11.1942 17.11.1942 4. letka Bombardovací eskadry 30
    4th Squadron of the 30th Bomber Wing
    13.11.1942 17.11.1942 5. letka Bombardovací eskadry 30
    5th Squadron of the 30th Bomber Wing
    13.11.1942 17.11.1942 6. letka Bombardovací eskadry 30
    6th Squadron of the 30th Bomber Wing
    13.11.1942 17.11.1942 II. skupina Bombardovací eskadry 30
    2nd Group of the 30th Bomber Wing
    13.11.1942 17.11.1942 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 30
    Staff of the 2nd Group of 30th Bomber Wing
    20.03.1943 DD.04.1943 4. letka Noční stíhací eskadry 101
    4th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
    20.03.1943 DD.04.1943 5. letka Noční stíhací eskadry 101
    5th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
    20.03.1943 DD.04.1943 6. letka Noční stíhací eskadry 101
    6th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
    20.03.1943 DD.04.1943 II. skupina Noční stíhací eskadry 101
    2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
    20.03.1943 DD.04.1943 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 101
    Staff of the 2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
    DD.12.1943 12.05.1944 4. letka Noční stíhací eskadry 101
    4th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
    DD.12.1943 12.05.1944 5. letka Noční stíhací eskadry 101
    5th Squadron of the 101st Night Fighter Wing
    DD.12.1943 12.05.1944 II. skupina Noční stíhací eskadry 101
    2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
    DD.12.1943 12.05.1944 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 101
    Staff of the 2nd Group of the 101st Night Fighter Wing
    02.04.1944 DD.12.1944 11. letka Bombardovací eskadry 51
    11th Squadron of the 51st Bomber Wing
    02.04.1944 DD.12.1944 12. letka Bombardovací eskadry 51
    12th Squadron of the 51st Bomber Wing
    02.04.1944 DD.12.1944 IV. skupina Bombardovací eskadry 51
    4th Group of the 51st Bomber Wing
    02.04.1944 DD.12.1944 Štáb IV. skupiny Bombardovací eskadry 51
    Staff of the 4th Group of 51st Bomber Wing
    18.04.1944 26.04.1944 10. letka Stíhací eskadry 26
    10th Squadron of the 26th Fighter Wing
    18.04.1944 26.04.1944 11. letka Stíhací eskadry 26
    11th Squadron of the 26th Fighter Wing
    18.04.1944 26.04.1944 12. letka Stíhací eskadry 26
    12th Squadron of the 26th Fighter Wing
    18.04.1944 26.04.1944 9. letka Stíhací eskadry 26
    9th Squadron of the 26th Fighter Wing
    18.04.1944 26.04.1944 III. skupina Stíhací eskadry 26
    3rd Group of the 26th Fighter Wing
    18.04.1944 26.04.1944 Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 26
    Staff of the 3rd Group of 26th Fighter Wing
    DD.08.1944 04.09.1944 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 33
    1st Squadron (Long Range) of the 33rd Reconnaissance Group
    DD.08.1944 DD.09.1944 5. letka Bombardovací eskadry 26
    5th Squadron of the 26th Bomber Wing
    DD.08.1944 DD.09.1944 6. letka Bombardovací eskadry 26
    6th Squadron of the 26th Bomber Wing
    DD.08.1944 19.09.1944 Bombardovací eskadra 26
    26th Bomber Wing
    DD.08.1944 DD.09.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 26
    2nd Group of the 26th Bomber Wing
    DD.08.1944 19.09.1944 Štáb Bombardovací eskadry 26
    Staff of the 26th Bomber Wing
    DD.08.1944 DD.09.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 26
    Staff of the 2nd Group of 26th Bomber Wing
    DD.03.1945 29.04.1945 Zkušební oddíl 162
    162nd Testing Squad
    02.04.1945 30.04.1945 IV. skupina Doplňovací bombardovací eskadry 1
    4th Group of the 1st Replacement Bomber Wing
    24.04.1945 30.04.1945 1. letka Bombardovací eskadry 51
    1st Squadron of the 51st Bomber Wing
    24.04.1945 30.04.1945 2. letka Bombardovací eskadry 51
    2nd Squadron of the 51st Bomber Wing
    24.04.1945 30.04.1945 3. letka Bombardovací eskadry 51
    3rd Squadron of the 51st Bomber Wing
    24.04.1945 30.04.1945 I. skupina Bombardovací eskadry 51
    1st Group of the 51st Bomber Wing
    24.04.1945 30.04.1945 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 51
    Staff of the 1st Group of 51st Bomber Wing
    01.05.1945 02.05.1945 3. pěší divize
    3rd Infantry Division
    21.07.1945 20.08.1946 357. stíhací skupina
    357th Fighter Group
    10.11.1945 25.09.1947 70. stíhací křídlo
    70th Fighter Wing
    20.08.1946 DD.07.1947 33. stíhací skupina
    33rd Fighter Group
    30.09.1946 14.05.1948 60. skupina pro přepravu jednotek
    60th Troop Carrier Group
    12.06.1947 25.01.1948 86. smíšená skupina
    86th Composite Group
    25.01.1948 DD.07.1948 86. stíhací skupina
    86th Fighter Group
    01.07.1948 03.09.1952 86. letištní skupina
    86th Air Base Group
    01.07.1948 20.01.1950 86. stíhací křídlo
    86th Fighter Wing
    20.01.1950 21.08.1952 86. stíhací bombardovací křídlo
    86th Fighter-Bomber Wing
    17.03.1953 17.04.1957 317. křídlo pro přepravu jednotek, střední
    317th Troop Carrier Wing, Medium
    02.07.1956 15.12.1956 4. granátnická divize
    4th Grenadier Division
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1909 DD.MM.1911 Aeroplanbau Gustav Otto & Alberti
    DD.MM.1911 07.03.1916 Gustav Otto Flugmaschinenwerke GmbH
    07.03.1916 DD.MM.1922 Bayerische Flugzeugwerke AG
    DD.MM.1938 DD.MM.1966 Dornier-Werke GmbH
    DD.MM.193R DD.MM.1938 Dornier-Metallbauten GmbH
    DD.MM.1948 DD.MM.1952 Siebel Flugzeugwerke GmbH
    DD.MM.1952 DD.MM.1956 Siebel Flugzeugwerke-ATG GmbH
    DD.MM.1958 DD.MM.1967 Junkers Flugzeug- und Motorenwerke AG
    DD.MM.1966 DD.MM.1989 Dornier GmbH
    DD.05.1969 19.05.1989 Messerschmitt-Bölkow-Blohm GmbH
    DD.MM.1999 DD.MM.RRRR Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co. KG
    DD.MM.1999 DD.MM.1999 Wegmann & Co.
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Munich
    URL : http://en.valka.cz/topic/view/86423#418508Version : 0
    MOD
    Avatar

    This post has not been translated to English yet. Please use the TRANSLATE button below to see machine translation of this post.

    + Ferdinand Ďurčanský
    URL : http://en.valka.cz/topic/view/86423#320188Version : 0