Fort Sommo

21.3.2015 - Spuštění nového fóra - prosím čtěte
30.05.2015 - Sraz Nelahozeves

Fort Sommo

Zwischenwerk Sommo

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Fort Sommo Fort Sommo
    Originální název:
    Original Name:
    Zwischenwerk Sommo
    Další názvy:
    Other Names:
    Sommo Alto
    Obec:
    Municipality:
    Folgaria Folgaria
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    45°53'13.51"N 11°12'00.82"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Druh objektu:
    Sort of Object:
    uzávěrový fort Barrier Fort
    Typ objektu:
    Type of Object:
    pancéřový fort Armored Fort
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    Pevnostní uzávěr Folgaria Fortress Barrier Folgaria
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1910
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1914
    Výzbroj:
    Armament:
    2x 10cm věžová houfnice M-09
    18x 8mm těžký kulomet M-7/12
    2x 10cm Tower Howitzer M-9
    18x 8mm Heavy Machine Gun M-7/12
    Posádka:
    Crew:
    7+171
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1st World War
    Současný stav:
    Current Condition:
    chátrající fallen into disrepair
    Přístupnost:
    Accessibility:
    volně přístupno open free
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Rolf Hentzschel: Festungskrieg im Hochgebirge (Bozen 2008)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/124011#422211 Version : 0
    Karel Oktábec MOD